مقالات

 • اینتل دک در کاشان

  معرفی اینتل دک: استفاده از سیستم بومی سقف اینتل دک در صنعت ساختمان سازی، مزایای فراوانی را در زمینه های اجرایی و محاسباتی برای این صنعت به ارمغان آورده است. سیستم سقف اینتل دک از نوع دال ضخیم دو طرفه با حداقل وزن سازه ای نسبت به سقف های مشابه مانند وافل، کوبیاکس و یوبوت می باشد.

 • هزینه سفت کاری و نازک کاری در اصفهان

  هزینه سفت کاری و نازک کاری در اصفهان

  هزینه سفت کاری و نازک کاری در اصفهان هزینه سفت کاری و نازک کاری در اصفهان و به صورت کلی هزینه ساختمان سازی در اصفهان در چند سال گذشته افزایش قابل توجهی داشته است و این روند رو به رشد همچنان ادامه دارد چرا که در این سال طبق گفته متخصصان هزینه دریافت پروانه ساختمانی ۳۰ درصد و هزینه بیمه تامین اجتماعی

 • سقف کوبیاکس

  سقف کوبیاکس چیست؟

  سقف کوبیاکس چیست؟ همانطور که مطلع هستید دالها در دو دسته بندی از نظر ضخامت تقسیم می شوند دال هایی با ضخامت کم که حدود ۱۰ الی ۲۰ سانتیمتر بوده و دال هایی با ضخامت بیشتر که حدود ۲۵ تا ۴۰ سانتی‌متر می‌باشد که این ضخامت در سازه های خاص ممکن است بیشتر شود.

 • قالب سقف وافل

  معایب سقف های وافل

  قالبهای سقف وافل پیش از آن که درباره معایب سقف های وافل صحبت کنیم اجازه دهید کمی درباره سقف وافل و قالب های آن بحث کنیم.

 • سقف وافل

  سقف وافل چیست؟

  سقف وافل چیست؟

 • محاسبه قیمت سفت کاری ساختمان

  نحوه ی محاسبه ی هزینه های اجرای عملیات سفت کاری

  نوع سازه:بتنی نوع سقف:تیرچه وبلوک محاسبه قیمت سفت کاری ساختمان در این مقاله سعی شده است که با زبان بسیار ساده، مراحل محاسبه و بررسی هزینه های انجام عملیات سفت کاری یک ساختمان اسکلت بتنی، با سیستم سقف تیرچه بلوک، توضیح داده شود.

 • سازه lsf چیست؟

  سازه lsf چیست؟

  سازه های LSF استفاده از سازه های LSF از سال ۱۹۵۰ در برخی از کشورها از جمله کانادا آغاز گردید. اصلی ترین عامل در این سیستم مقاطع فولادی جدار نازک است. در این سازه دیوارهای ساختمان در محل کارخانه و تحت شرایط کنترل شده مونتاژ شده و سپس به محل سایت جهت نصب منتقل می‌شوند.

 • سقفهای دال بتنی یک طرفه و دو طرفه

  سقفهای دال بتنی یک طرفه و دو طرفه

  سقفهای دال بتنی یک طرفه و دو طرفه یکی از مهمترین قسمتهای ساختمان کفها و سقفها میباشند که بنام دک شناخته میشوند و نقش انتقال بارهای وارده بر سازه اعم از بارهای مرده و بارهای زنده را  به زمین بستر دارند .

 • اجرای سفت کاری ساختمان

  مراحل اجرای سفت کاری ساختمان از اخذ مجوز تا پایان

  سفت کاری ساختمان در ابتدا شاید برای برخی این سوال پیش بیاید که چه عملیات هایی در ساخت جزء سفت کاری ساختمان به حساب می آید زیرا به دلایل مختلف برخی از پیمانکاران شاید اطلاعات صحیح و کامل را در اختیار مالک یا بهره بردار ساختمان قرار ندهند.

 • سقف تیرچه و بلوک

  سقف تیرچه و بلوک

  سقف تیرچه و بلوک این سقفها از نوع سقفهای مجوف بوده و به علت سهولت اجرا و اقتصادی بودن ،عایق بودن از نظر حرارت و صوت ، دارای کاربرد وسیعی می باشند.