اینتل دک در کاشان

معرفی اینتل دک:

استفاده از سیستم بومی سقف اینتل دک در صنعت ساختمان سازی، مزایای فراوانی را در زمینه های اجرایی و محاسباتی برای این صنعت به ارمغان آورده است. سیستم سقف اینتل دک از نوع دال ضخیم دو طرفه با حداقل وزن سازه ای نسبت به سقف های مشابه مانند وافل، کوبیاکس و یوبوت می باشد. در این نوع سقف با تغییر مقطع T شکل سقف های وافل به مقطع I شکل، مشکلات مربوط به اجرای سخت سقف های وافل برطرف گردیده است و همچنین منجر به بهبود خواص مکانیکی، صرفه جویی در مصرف میلگردها و کاهش خیز بلند مدت تیرها شده است.

اجزای اصلی اینتل دک:

۱.بلوک فوقانی:

بلوک فوقانی از جنس پلی استایرن به ابعاد ۶۰×۶۰سانتی متر و ارتفاع متغیر می باشد. دانسیته پلی استایرن منبسط شده مورد استفاده در قالب حداقل ۱۲کیلوگرم بر مترمکعب با مواد کندسوز و دارای تأییدیه آتش نشانی  می باشد.

۲.بلوک تحتانی:

بلوک تحتانی حاوی ترکیب بتن الیافدار پرلیتی و پلی استایرن با وزن حدود ۵/۴کیلوگرم به ابعاد ۴۷×۴۷سانتیمتر می باشد. پرلیت بسیار مقاوم در برابر آتش سوزی بوده و اتصالات سازه ای سبک از جمله کناف کاری و گرفتن آویزها از زیر سقف را به راحتی تحمل می نماید. اتصال مصالح گچ و خاک با توجه به مضرس بودن طرح روی قالب های تحتانی پرلیتی بسیار عالی و بدون هرگونه ترک موئی اجرا می گردد.

۳.رابط های نگهدارنده پلاستیکی (اسپیسرها):

اسپیسرها از جنس پلاستیک می باشند که به منظور تثبیت بلوک ها جهت شکل دهی، ایجاد تیرهای عمود برهم به عرض ۲۵سانتیمتر و رعایت کاور مناسب آیین نامه ای برای آرماتورهای تحتانی، به کار می روند و نهایتا در بتن ریزی مدفون می گردند.

نحوه اجرای سقف های اینتل دک:

  1. قالب بندی سطح
  2. جایگذاری بلوک های تحتانی و ثابت کردن آن ها توسط اسپیسرها
  3. جایگذاری میلگردهای تحتانی
  4. جایگذاری بلوک های فوقانی
  5. جایگذاری میلگردهای فوقانی
  6. قالب بندی و بتن ریزی

اینتل دک در کاشان

کمپانی اینتل دک در راستای اجرای سقف های نوین خود در انجام پروژه ها از نیروهای جوان و متخصص بهره گرفته و تا کنون در ۱۹ استان کشور نمایندگی فعال داشته است که این نمایندگی ها در داخل و خارج از کشور به شدت در حال رشد می باشند. هدف اصلی این کمپانی حرکت از سنتی سازی ساختمان ها به سمت صنعتی سازی می باشد تا بتوان ساختمان هایی پایدار و ماندگار احداث نمود.

کمپانی بام بی­ستون نیز افتخار دارد که در مسیر محقق شدن این رسالت، تمام تلاش خود را به کار گیرد و با تمام توان پیش رود. در همین راستا به اطلاع همه دوستان عزیز می رساند که نمایندگی خود را در شهر زیبای کاشان راه اندازی نموده تا امنیت و آرامش را با سقف های نوین اینتل دک به سیستم ساختمان سازی این شهر زیبا هدیه نماید.

 

نوع محتوی: 
مقالات